…Ən son EuroMillions cekpotunun qalibi 250 milyon avro məbləğində mükafat qazanıb.
SİA-nın məlumatına görə, bu, tiraj üçün rekorddur.
“EuroMillions” təşkilatçıları bu barədə martın 29-da məlumat verib.
. Cümə günü EuroMillions cekpotunu qazanan bilet Avstriyada satılıb.
Təşkilatçılar bildirirlər ki, 2004-cü ildə lotereyaya start veriləndən bəri ölkədən olan şəxs 20-ci dəfədir ki, baş mükafatı qazanır.
Qalibin indi görünmək və pullarını toplamaq üçün üç ili var. Mükafatın qalibi bunu etməsə, EuroMillions heç bir təfərrüatı açıqlamayacaqdır.
Qeyd edək ki, ən böyük EuroMillions uduşu rekordu son illərdə artmaqda davam edir, çünki qaydalar hər kəs maksimum məbləği qazananda maksimum cekpot məbləğinin 10 milyon avro artmasına icazə verir.
Avstriya tarixin ən böyük iki cekpotunun keçirildiyi yer olub, əvvəlki rekord 240 milyon avroluq mükafatı da 2023-cü ilin dekabrında bu ölkənin nümayəndəsi qazanıb.
EuroMillions cekpotu indi yenidən 17 milyon avrodan başlayır. EuroMillions tirajı hər çərşənbə axşamı və cümə günləri Avropanın doqquz ölkəsində keçirilir.
Cekpotu qazanmaq üçün bilet sahibi yeddi rəqəmi təxmin etməlidir: beş adi nömrə və iki "şanslı" nömrə (Şanslı Ulduzlar).
Cekpot Avropanın doqquz ölkəsində oynanılır: Belçika, Fransa, Böyük Britaniya, İspaniya, Portuqaliya, İrlandiya, Avstriya, İsveçrə və Lüksemburq.