AGF Kubokunda ikinci gün: 10 medal qazandıq

"Sərhədçi" İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmə və gənclər arasında Azərbaycan Güləş Federasiyasının Kuboku uğrunda ənənəvi beynəlxalq turnir davam edir. Turnirdə Azərbaycanla yanaşı, Belarus, Ukrayna, Özbəkistan, Qırğızıstan, Gürcüstan, İran, Bolqarıstan, Rusiya, İraq, Türkiyə və Qazaxstan pəhləvanları mübarizə aparır.

SİA-nın məlumatına görə, ikinci yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə 100 gənc pəhləvan yarışıb. Yığma komandamızın üzvləri ikinci yarış gününü 4 qızıl, 2 gümüş və 4 bürünc medalla tamamlayıb.

Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və pul mükafatı ilə təltif olunub.

Komanda hesabında Azərbaycan 60 xalla birinci, Gürcüstan 59 xalla ikinci, Türkiyə yığması isə 56 xalla üçüncü pillədə qərarlaşıb.

50 kq
FİNAL - Nugzar Tsurtsumia (GEO) - Sardar Konuşbayev (KGZ) 3:2
Bürünc medal görüşü - Azər Nəsibli - Rəşad Abdulov 11:2
Bürünc medal görüşü - Mehran Mohseni (İRİ) - Ziyad Zeynalov 4:8
55 kq
FİNAL - David Çxartişvili (GEO) - Nofəl Babayev 0:8
Bürünc medal görüşü - Bəxtiyar Muradov - Elşad Məmmədov 6:4
Bürünc medal görüşü - Ekrem Öztürk (TUR) - Kerim Kazakbaev (KGZ) 12:2
60 kq
FİNAL - Mikayıl Rəhmanov - Kaly Sulaymanov (KGZ) 9:0
Bürünc medal görüşü - Bekmirza Abakulov (KGZ) - Məhəmmədəli Həsənov 3:6
Bürünc medal görüşü - Mehmet Çeker (TUR) - İrakli Şavadze (GEO) 4:5
66 kq
FİNAL - İslambek Dadov - Sənan Süleymanov 1:3
Bürünc medal görüşü - Adilet Abdikalikov (KGZ) - Mohammad Morad Elyasi (İRİ) 1:10
Bürünc medal görüşü - Murat Fırat (TUR) - Oğuzhan Yalçın (TUR) 5:5*
74 kq
FİNAL - Rustam Rahmatullayev (KGZ) - Serkan Akkoyun (TUR) 0:3 tuşe
Bürünc medal görüşü - Mehmet Bolat (TUR) - Nicat Abdullayev 9:0
Bürünc medal görüşü - Yuri Lomadze (GEO) - Mindia Bolkvadze (GEO) 6:3
84 kq
FİNAL - İslam Abbasov - Elton Vəzirzadə 4:0
Bürünc medal görüşü - Guram Xetsuriani (GEO) - Ali Cengiz (TUR) 3*:3
Bürünc medal görüşü - Davit Gogidze (GEO) - Arman Abdevali Alizade (İRİ) 5:12
96 kq
FİNAL - Giorgi Melia (GEO) - Vlaslen Kozliuk (UKR) 9:0
Bürünc medal görüşü - Giorgi Marşania (GEO) - Mohammad Biranvand (İRİ) 1:8
Bürünc medal görüşü - Giorgi Barbakadze (GEO) - Erbay Süleyman (TUR) 1:3
120 kq
FİNAL - Osman Yıldırım (TUR) - Amirmohammad Hajipurganji (İRİ)
Bürünc medal görüşü - Amin Mirzazade (İRİ) - Adəm Cəlilov 8:0
Bürünc medal görüşü - Dmitro Kremeniev (UKR) - Tengiz Dzebniauri (GEO) 9:6

Bütün xəbərlər Facebook səhifəmizdə

loading...