Super Liqada çempionluq əmsalları yenilənib
Superliqanın 29-cu həftəsində zirvə uğrunda mübarizə ilə sıx bağlı olan qarşılaşmalar başa çatdıqdan sonra çempionluq əmsalları yenilənib. SİA-nın xarici mətbuata istinadən verdiyi məlumata görə, Superliqanın 29-cu həftəsində zirvə uğrunda mübarizə ilə yaxından əlaqəli olan matçlardan sonra Superliqada çempionluq əmsalları yenilənib.
Milli fasilədən sonra keçirilən matçların 29-cu həftəsində "Qalatasaray" səfərdə "Beşiktaş"a 2:1 hesabı ilə uduzub. "Fənərbaxça" səfərdə "Bodrum" FK-nı 4-1 hesabı ilə məğlub edib. "Qalatasaray" liqanın 30-cu həftəsində oyunu olmayacaq, "Fənərbaxça" isə "Trabzonspor"u qəbul edəcək. "Fənərbaxça" "Trabzonspor"u məğlub etsə, "sarı-qırmızılar" arasındakı xal fərqini 3-ə endirəcək. "Fənərbaxça"nın çempion olmasına 3,55 əmsal verilib. Qalatasarayın çempionluq əmsalı 1.23 olaraq müəyyənləşib.