Azərbaycan Milli İstiqlal Partiyasının Milli Məclisə seçkilərdə irəli sürdüyü namizədləri - Siyahı

 

2010-cu il 7 noyabr tarixində keçiriləcək parlament seçkiləri üçün nəzərdə tutulan seçki müddətinin başlanması ilə seçki blokları və partiyalar namizədlər siyahısını konkretləşdirməyə başlayıblar. SİA-nın məlumatına görə, Azərbaycan Milli İstiqlal Partiyasının Milli Məclisə seçkilərdə irəli sürdüyü namizədləri aşağıdakılardır:

 

 

 

 

Dairənin adı və nömrəsi

Soyadı, adı, atasının adı

8 saylı              Binəqədi birinci

Həmzəyev Sadiq

9 saylı               Binəqədi ikinci

Orucov Əli

10 saylı             Binəqədi üçüncü

Ələsgərov Nazim

12 saylı              Qaradağ – Binəqədi -Yasamal

Əliyev Aydın

13 saylı              Xəzər birinci

Məmmədov Ramiz Cəmil oğlu

15 saylı             Yasamal birinci

Mustafayev Elşən

16 saylı             Yasamal ikinci

Məlikəliyev Xanmirzə

17 saylı              Yasamal üçüncü

Abdullayeva Mehriban

18 saylı              Nərimanov - Nizami

Əsgərov Ələddin

19 saylı              Nərimanov birinci

Həsənov Xalıqverdi

20 saylı              Nərimanov ikinci

Qurbanov Adil

21 saylı              Nəsimi birinci

İsgəndərov Heydər

22 saylı              Nəsimi ikinci

Ənsər Ceyran

23 saylı              Nəsimi – Səbail

Adıgözəlova İradə

24 saylı              Nizami birinci

Hüseynova Füruzə

25 saylı               Nizami ikinci

Səfərov Məmmədəli

26 saylı               Sabunçu birinci

Nagıyev Bilman

28 saylı               Sabunçu üçüncü

Əşrəfov Mansur

30 saylı               Suraxanı birinci

Arzuxan Əlizadə

31 saylı              Suraxanı ikinci

Məmmədov Azad

33 saylı              Xətai birinci

Novruzov Ədnan

34 saylı             Xətai ikinci

Həsənov Məhərrəm

35 saylı             Xətai üçüncü

Əliyev Arif

36 saylı              Xətai dördüncü

Muradov Akif

37 saylı              Nizami birinci (Gəncə)

Məlikov Elşən

38 saylı             Nizami ikinci (Gəncə)

Aslanov Eldar

39 saylı            Kəpəz birinci (Gəncə)

Bağırzadə Yusif

40 saylı            Kəpəz ikinci (Gəncə)

Kərimov Aftandil

41 saylı            Sumqayıt birinci

İbrahimov Raqif

42 saylı            Sumqayıt ikinci

Qasımov Məzahir

43 saylı            Sumqayıt üçüncü

Qurbanov İsa

44 saylı            Sumqayıt-Abşeron

Əhmədli Dünyamin

45 saylı            Abşeron

Beybutov Quvat

47 saylı            Mingəçevir

Həsənov Aydın

49 saylı            Yevlax – Mingəçevir

Abbasov Elman

52 saylı            Quba

Həsənov Firudin

53 saylı            Quba – Qusar

Qonaqov Rufiz

54 saylı            Şabran – Siyəzən

Dadaşov Gündüz

55 saylı            Xaçmaz şəhər

Qurbanov Məhəmməd

56 saylı            Xaçmaz kənd

İsgəndərov Xoşbəxt

59 saylı            Salyan

Quliyev Abasaga

66 saylı            Biləsuvar

Şərbətov Fürsənd

73 saylı            Lənkəran şəhər

Hüseynova Məhriqə

75 saylı            Lənkəran Masallı

Elxan Əhmədzadə

78 saylı            Lerik

Şahverənov Güləddin

79 saylı            İmişli

Həsənov Tapdıq

81 saylı            Beyləqan

Bayramov Elman

85 saylı            Şamaxı

Bütün xəbərlər Facebook səhifəmizdə

loading...

Digər layihələrimiz


Tərəfdaşlarımız


VTB