Azərbaycan gimnastları dünya çempionatında iştirak edəcəklər - PROQRAM

Moskvada bədii gimnastika üzrə dünya çempionatı keçiriləcək. Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətindən SİA-ya verilən məlumata görə, sentyabrın 20-dən 26-dək davm edəcək çempionatda Azərbaycan yığma komandası mübarizə aparacaq. Fərdi yarışlarda yığma komandanın tərkibində Aliyə Qarayeva, Anna Qurbanova və Samirə Mustafayeva, qrup komandanın tərkibində isə Ceyla Quliyeva, Anastasiya Prasolova, Nigar Əbdüsəlimova, Ayelita Xələfova, Stefani Trayanova və Yevgeniya Jidkova iştirak edəcək.

 

Çempionatın proqramı:

 

20 sentyabr

11:00-14:40 İndividual gimnastların ip və halqa ilə çıxışları, A və B qrupu

15:00-15-30 Açılış mərasimi

15:30-18:45 İndividual gimnastların ip və halqa ilə çıxışları, C və D qrupu (Azərbaycan gimnastları - 18:07,18:12 və 18:17-də)

 

21 sentyabr

11:00-14:15 İndividual gimnastların ip və halqa ilə çıxışları, C və D qrupu (Azərbaycan gimnastları - 12:20, 12:25 və 13:00-da)

15:30-19:15 İndividual gimnastların ip və halqa ilə çıxışları, A və B qrupu

19:30-20:00 Final - ip

20:00-20:30 Final - halqa

20:40 Mükafatlandırma, ip / halqa

 

22 sentaybr

11:00-14:40 İndividual gimnastların top və lentlə çıxışları, A və B qrupu

15:30-18:45 İndividual gimnastların top və lentlə çıxışları, C və D qrupu (Azərbaycan gimnastları - 16:17,16:22 и 16:27-də)

 

23 sentyabr

11:00-14:15 İndividual gimnastların top və lentlə çıxışları, C və D qrupu (Azərbaycan gimnastları - 11:00, 11:05 и 11:10-da)

15:30-19:10 İndividual gimnastların top və lentlə çıxışları, A və B qrupu

19:30-20:00 Final - top

20:00-20:30 Final - lent

20:40-21:00 Mükafatlandırma, top / lent və komanda hesabı

 

24 sentyabr

17:00-22:30 Çoxnövçülüyün finalı

22:45-23:00 Mükafatlandırma, çoxnövçülük

 

25 sentyabr

15:00-19:45 Qrup komandalarının çoxnövçülük yarışları, 5 halqa və 3 lent/2 ip (Azərbaycan gimnastları - 15:08-də – 5 halqa, 16:08-də - 3 lent/2 ip)

19:55-20:30 Mükafatlandırma, çoxnövçülük

 

26 sentyabr

15:00-15:40 Final - 5 halqa

15:50-16:00 Mükafatlandırma, 5 halqa

16:00-16:40 Final - 3 lent/2 ip

16:50-17:00 Mükafatlandırma, 3 lent/2 ip

17:10-18:10 Qala

18:10-18:30 Bağlanış mərasimi

Bütün xəbərlər Facebook səhifəmizdə

loading...