“İnsan Naminə” siyasi partiyalar bloku ilkin siyahını açıqlayıb - SİYAHI

"İnsan Naminə" siyasi partiyalar bloku 7 noyabr 2010-cu il tarixinə təyin edilmiş Milli Məclisə seçkilərdə 72 seçki dairəsi üzrə irəli sürəcəyi namizədi müəyyənləşdirib. SİA-ya bloka daxil olan Vətəndaş və İnkişaf Partiyasından verilən məlumata görə, siyahıda 72 namizədin adı yer alıb. Partiyadan bildirilir ki, siyasi partiyalar blokunun daha 12-15 seçki dairəsi üzrə deputatlığa namizədlərinin razılaşdırılması istiqamətində müzakirələr aparılır.Müzakirələrin yaxın bir neçə gün ərzində yekunlaşdırılması nəzərdə tutulur və bundan sonra blokun deputatlığa yeni namizədlərinin adları açıqlanacaq. Açıqlanan siyahı isə aşağıdakı kimidir.

 

Sıra

Sayı

                     Seçki

               dairəsinin adı

             Namizədlər

1.

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Hikmət Hacıyev

2.

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Vahid Nağıyev

3.

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Adil Mirhəsənli

4.

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Vahid Məhərrəmov

5.

13 saylı Xəzər birinci seçki dairəsi

Ağabala Ağayev

6.

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Əli Əliyev

7.

18 saylı Nərinənov – Nizami seçki dairəsi

Hafiz  Osmanov

8.

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

İsaxan Cəmiyev

9.

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

Billur Hümbətov

10.

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Mais Gülalıyev

11.

23 saylı Nəsimi – Səbail seçki dairəsi

Əvəz Temirxan

12.

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Əliyar Şirməmmədov

13.

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Emma Səfərova

14.

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Mərhəmət Məmmədov

15.

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

İlham Səməndərov

16.

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Eldəniz Quliyev

17.

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Namiq Məmmədov

18.

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Sevinc Kərimova

19.

32 saylı Suraxanı üçüncü  seçki dairəsi

Səkinə Həmidova

20.

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Xanşərəf Əliyev

21.

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Böyükbala Məmmədov

22.

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Azin Mahmudov

23.

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Saleh Salmanov

24

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Günəş İsmayılova

25.

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Əfqan Məmmədov

26.

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Mail Vəliyev

27.

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Rəşid Abbasov

28.

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Qalib Əhmədov

29.

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Cahan Əliyeva

30.

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Kəmaləddin Rəhimov

31.

44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi

Asif Balakişiyev

32.

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

Həmdulla Əsədov

33.

50 saylı Qobustan – Xızı – Sumqayıt seçki dairəsi

Kənan Quliyev

34.

51 saylı Qusar seçki dairəsi

İlham Murtuzayev

35.

52 saylı Quba seçki dairəsi

Əlimərdan Əlimərdanov

Bütün xəbərlər Facebook səhifəmizdə

loading...

Digər layihələrimiz


Tərəfdaşlarımız


VTB